Młodzieżowy Dom Kultury
im. Heleny Salskiej w Pabianicach

Grażyna Wójcik

Grażyna Wójcik - od 32 lat dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, nauczyciel dyplomowany, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek: Organizacja i Zarządzanie na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym) oraz studiów podyplomowych: "Zarządzanie Oświatą", "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne". Wielokrotnie nagradzana przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji Narodowej oraz Starostę Pabianickiego, odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi i medalem Komisji Edukacji Narodowej. W MDK-u organizuje imprezy artystyczne i sportowe.

 

Beata Stasiak foto. Konrad Baczyński

Beata Stasiak - Założycielka i prowadząca zespoły Ganesz. Ukończyła Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu (wydział tańca) oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze (pedagogika społeczno-kulturalna, specjalizacja- taniec). Nauczyciel dyplomowany. Beata Stasiak jest autorem i reżyserem trzech spektakli tanecznych : „Ludzie z mroku”, „Kalejdoskop uczuć” oraz „Okno”. Także w wersji plenerowej. Za swoje osiągnięcia została uhonorowana tytułem NIEPRZECIĘTNEGO TWÓRCY KULTURY, nadanym przez dziennikarzy i czytelników gazety ŻYCIE PABIANIC. Obecnie prowadzi zajęcia z technik street dance, dużą uwagę koncentrując na freestyle-u. Bezustannie szkoli się u instruktorów z kraju i zagranicy. Beata Stasiak daje duże możliwości rozwoju swoim podopiecznym, inspirując do samodzielnych działań takich jak: prowadzenie zajęć innym placówkom, udział w szkoleniach, udział w turniejach. Zarówno choreografie jak i udziały solistów zostają nagradzane na wielu uznanych konkursach w Polsce. Beata Stasiak za swoje zasługi w nauczaniu i wychowywaniu wielokrotnie odbierała nagrody dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury i Starosty Pabianickiego.

 

Elżbieta Raczyńska

Elżbieta Raczyńska - nauczyciel języka angielskiego.
Całe swoje życie zawodowe związana z Młodzieżowym Domu Kultury. Fascynacja językiem angielskim skłoniła ją do studiowania anglistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz do kontynuowania edukacji w Warszawskim Centrum Doskonalenia (Studium Podyplomowe Filologii Angielskiej). W roku 2003 uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego.
W pracy z młodzieżą opiera się na humanistycznych przesłankach nauczania, szuka inspiracji do ciekawych form pracy, usiłuje dopasować metody nauczania do zróżnicowanych potrzeb uczniów i ich zdolności językowych. Kieruje się ideą zaszczepiania wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do języka angielskiego.
W trosce o dobry poziom wykonywanej pracy nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, zarówno na szkoleniach w Polsce jak i za granicą (m.in. British Academy of English - Wielka Brytania 1999, Bay Language School - Irlandia 2004, University of Kent - Wielka Brytania 2008, Tours - Francja 2010, Exeter - Wielka Brytania 2010, Malta 2013), wykorzystując środki z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

 

Krzysztof Straburzyński

Krzysztof Straburzyński - nauczyciel mianowany, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Prowadzi zajęcia w grupach gitarowo-perkusyjnych oraz akordeonowych. Akompaniator - fortepian, gitara. Gra na trąbce. Specjalista od intonacji wokalnej w młodzieżowych zespołach wokalnych. 

 

Magdalena Filipiak

Magda Filipiak - nauczyciel dyplomowany, instruktor śpiewu (Wydział Wychowania Muzycznego na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowe studia emisji głosu) i logopeda (Uniwerytet Łódzki). W MDK-u prowadzi zajęcia wokalne od 1999 r. 

 

Jacek Kowalski - w MDK od 2000 roku. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych, kierunek Artystyczno-Pedagogiczny, mgr sztuki w zakresie malarstwa i wychowania plastycznego. Ukończył także studia podyplomowe na Politechnice Łódzkiej: Wydział Informatyki Stosowanej, kierunek Grafika Komputerowa i Techniki Multimedialne. Nauczyciel dyplomowany
W MDK prowadzi pracownię plastyczną (malarstwo, rysunek, grafika), pracownia ceramiczna. Projektuje i wykonuje oprawy plastyczne imprez cyklicznych i okolicznościowych, dekoracje stałe.
Poza pracą pedagogiczną zajmuje się twórczością artystyczną w dziedzinach: malarstwo sztalugowe, projektowanie graficzne, ceramika-rzeźba.

 

adam gasiorowski

Adam Gąsiorowski - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Nauczyciel wychowania fizycznego. Trener w Polskim Związku Orientacji Sportowej. W MDK-u organizator współzawodnictwa sportowego szkół.

 

malgosia skibinska

Małgorzata Skibińska - nauczyciel dyplomowany, w MDK od 1999 r. Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Wychowania Muzycznego i Rytmiki. Gra na skrzypcach i fortepianie. W MDK-u prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieki od 4 do 7 lat, oraz zajęcia nauki gry na instrumentach klawiszowych dla dzieci i młodzieży. Kwalifikacje podnosi systematycznie biorąc udział w szkoleniach i warsztatach dotyczących pracy z dziećmi.

 

Ludmiła Morawska

Ludmiła Morawska - absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Kwalifikacje pedagogiczne niezbędne  do wykonywania zawodu nauczyciela uzyskała w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Kształciła się również muzycznie w klasie oboju i fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Zdolności artystyczne rozwijała od najmłodszych lat. Jej największą pasją jest malarstwo. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. W pracy twórczej zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. Swoje zamiłowanie do sztuki, zarówno plastyki jak i muzyki przekazuje dzieciom i młodzieży. W Młodzieżowym Domu Kultury pracuje od 2005 roku. Podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą realizuje się jako artysta - pedagog. Prowadzi zajęcia plastyczne z rysunku malarstwa, rysunku i grafiki. Organizuje zabawy plastyczne, konkursy i plenery malarskie.

 

Izabela Jaracz

Izabela Jaracz - absolwentka filologii angielskiej na WSHE w Łodzi. W MDK-u prowadzi zajęcia z języka angielskiego. Uczestniczka międzynarodowego seminarium szkoleniowego dla pracowników europejskich placówek wychowania pozaszkolnego (Tours - Francja 2010) oraz kursu metodycznego dla nauczycieli (Uniwersytet Kent, Canterbury - Wielka Brytania 2010). Tematyka szkoleń obejmowała metodykę nauczania języka obcego dzieci i młodzieży oraz nowatorskie techniki pracy na lekcji.

 

olena dutchak

Olena Dutchak - jest pedagogiem i doświadczoną tancerką która tańczyła na międzynarodowych scenach, w programach telewizyjnych oraz przy pracy z artystami. Specjalizuje się w stylu nowoczesnym, który rozwija zarówno jako tancerka, jak i choreograf. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, m.in jako pedagog przedmiotu Commercial Dance w liceum taneczno-teatralnym w Łodzi. Skończyła klasę teatralną w Kijowie (jako średnie wykształcenie artystyczne) oraz kierunek Taniec na AHE w Łodzi. Brała również udział w prestiżowym kursie „The Package by Tomasz Prządka”.

W trakcie swojej kariery miała okazję tworzyć choreografie do spektakli muzycznych i teatralnych przy współpracy z grupą artystyczną Art.Razom w Kijowie oraz Autorską szkołą musicalową Macieja Pawłowskiego w Łodzi. Występowała także jako tancerka background w programach telewizyjnych, m.in. takich jak „Taniec z Gwiazdami” (Ukraina), „The Voice of Ukraine”, „Wariaty Show”, „Roztańczona Polska”, „Tu bije serce Europy 2023".

 

Anna Ucińska - nauczyciel prowadzący zajęcia świetlicowe oraz zajęcia plastyczne pt. "Warsztaty twórczości".

 

ola szczepaniak

Aleksandra Szczepaniak - nauczyciel prowadzący zajęcia gimnastyki korekcyjnej.